Resimden Font Bulma Yöntemleri

Resimden Font Bulma Yöntemleri

Resimden font bulma yöntemleri nelerdir? İnternet üzerinde birçoğumuz karşımıza çıkan tasarımlar veya fotoğraflar üzerinde yer alan metinlerde kullanılan yazı tipi yani fontlarını beğenmekle birlikte hangi fontla yazıldığını merak ediyoruz. İnternet kullanımı ve gelişen uygulamalar sayesinde font bulma işlemleri de kolaylaştı.

Font Bulma Yöntemleri

Bazı siteler merak ettiğimiz fontların bulunması adına hizmet vermektedir. Sitelerin kullanımı çok kolay mantığa sahiptir. Yapmamız gereken fontunu beğendiğiniz resmi sitelere yüklüyorsunuz ve site size görselde bulunan fontu hangi tipte olduğunu gösteriyor. Çok basit bir çalışma mantığına sahip siteleri kullanarak sizlerde merak ettiğiniz hoşunuza giden fontları kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Font bulmak adına kullanabileceğiniz en iyi şekilde hizmet veren ve bu siteler arasında en popüler olan herkes tarafından kullanılan site WhatTheFont sitesidir. Diğer sitelerde olduğu gibi bu sitede çalışma mantığı aynıdır görseli yükleyerek site size kullanılan font tipini ya da o font tipini en yakın olan yazı tipini göstermektedir.

Bir diğer kullanımı kolay ve kalite hizmet veren site FontSquirrel sitesidir. Bu site üzerinde de çalışma mantığı aynıdır. Görsel yüklenerek merak ettiğiniz font tipini görebilirsiniz.

Font bulma sitelerini kullanarak merak ettiğiniz ve beğendiğin fontları birebir ya da kullanılan fontlara en yakın olan font tiplerini görebilirsiniz.

Photoshop ile Font Nasıl Bulunur?

Bir diğer font bulma seçeneği ise Photoshop kullanarak sağlanmaktadır. Photoshop programı içerisinde bulunan özellik sayesinde bulamadığınız fonttun hangi font olduğunu kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Yapmanız gereken yazının bulunduğu resmi photoshopa yükleyip oradan seçim aracını kullanarak Type > Match Font seçeneğini seçmeniz.

Bu işlemi uyguladığınız takdirde uygulama size ya fonttu birebir olarak hangisi olduğunu gösterir ya da o fontta en yakın olanı size gösterecektir.

İster internet siteleri üzerinden merak ettiğiniz fontları bulabilir isterseniz de photoshop uygulaması üzerinden belirli işlemleri yerine getirerek hangi fontta olduğunu bulabilirsiniz. Bu yöntemler genellikle en yakın fontları sizlere göstermektedir.

Karşınıza çıkan fontları kendi görsellerinizde kullanarak sizlerde güzel ve hoş tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık