1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Çalıştığı Firma Sahte Çıktı! Emekliliği Aniden İptal Edildi

Çalıştığı Firma Sahte Çıktı! Emekliliği Aniden İptal Edildi
0

Nazmi Özleyen’in 11 yıl önce yoğun çalıştığı şirketten ayrılmasının ardından emekliliği iptal edildi. KOAH hastası olan ve maddi sıkıntı yaşayan Özleyen, kuruluştan çözüm bekliyor.

İzmir’in Menderes ilçesinde yaşayan Nazmi Özleyen’in, 11 yıl önce canla başla çalıştığı Naylon şirketinden ayrılmasıyla emekliliği iptal edildi. KOAH hastası olan ve geçim sıkıntısı çeken Özleyen, “Annemin parası gibi helal olan emekli maaşımın geri kalanını istiyorum.”

İzmir’in Menderes ilçesinde yaşayan Nazmi Özleyen’in, 11 yıl önce büyük emek verdiği Naylon şirketinden ayrılması nedeniyle emekliliği iptal edildi. KOAH hastası olan ve maddi sıkıntı yaşayan Özleyen, kuruluştan çözüm bekliyor.

ÇALIŞTIĞI ŞİRKET NAYLON OLDU VE EMEKLİLİK İPTAL EDİLDİ. Enderes ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki Nazmi Özleyen, 11 yıl önce kaynak işçisi olarak çalıştığı işyerinde sahte boşaltma nedeniyle bitkin düşmenin şokunu yaşadı.

. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), işyerinin plastik firması olduğu ortaya çıkan Nazmi Özleyen’in ikramiye günlerini iptal etti. 8 yıl emekli maaşı alan adamın, şirkette çalıştığı günlerin iptal edilmesi nedeniyle bir gün boyunca tüm gelirinin kesildiği ortaya çıktı. Kendisi de KOAH hastası olan ve sigortası bozulduğu için ilaçlarını almakta zorluk çeken Özleyen, hasarın onarılması için resmi yardım talebinde bulundu.

Nazmi Özleyen, emekliliğinin iptal edilmesi nedeniyle zor durumda olduğunu belirterek, yaşadıklarına dikkat çekti. Özleyen, şirketin sahte olduğunun anlaşılması nedeniyle 11 yıl önce bu durumla karşılaştığını belirtti. Kendisi şu sözlerle anlattı: “Vergi indirimi sayesinde 2013 yılında 3600 gün primle emekli oldum. Yüzde 50 kalıcı hastalığım ve KOAH’ım var, hayattayken tedavi görüyorum. 8 yıl emekli maaşı aldım ama son maaşımı almaya devam edince maaşım iptal edildi.”

SGK’ya başvurduğumda 11 yıl önce çalıştığım firmanın sahte olduğunu ve bu nedenle oradaki çalışma günlerimin iptal edildiğini söylediler. Böylece ikramiye günlerim yetersiz kaldı ve emekliliğim sona erdi. Emekli maaşımın iptal edilmesinden dolayı mağdur oldum. Evim kiralık, başka bir gelirim yok. “Annemin beyaz sistemi kadar helal olan emekli maaşımın iadesini yetkililerden rica ediyorum.”

“İLAÇ MASRAFLARIMI KOMŞULARIM TARAFINDAN KARŞILIYOR”

KOAH nedeniyle zor günler geçiren Özleyen, ilaçlarını almakta zorlandığını belirtti. “Yaklaşık bir buçuk yıl o sahte şirkette çalıştım. Şirket sahte olduğu için ikramiye günlerim iptal edildi ve emekli olmak için gereken 3600 günü bıraktım. Bu yüzden emekliliğim kesildi. Şu anda zor durumdayım, geçimimi sağlayamıyorum. Destek olmak istemeyenlere teşekkür ederim. Emekliliğimin iptali “Bundan dolayı sigortam yok ve artık sigortadan alamıyorum. . “Ben de komşularım yoksa nasıl alabileceğimi soruyorum” dedi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir