1. Anasayfa
  2. Kişisel

2003 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecek ?

2003 Doğumlular Ne Zaman Askere Gidecek ?
0

2003 doğumlu olan gençler artık askerlik için yıl hesabı yapar oldular. 2003 yılı doğumlu erkekler 1111 sayılı Askerlik kanunu gereği 20 yaşında kabul edilir. Bu hesap yıl bazında yapılır.

2003 doğumlu erkekler mevcutta yer alan Askerlik kanununa göre 2023 yılından önce askerlik yapamazlar. 2003 yılının ocak ayı veya 2003 yılının aralık ayında doğmanız askerlik yaşı hesabında bir önemi yoktur. Eğer kişi tecilli değilse o yıl içinde askere gitme zorunluluğu vardır.

2003 doğumlular askere ne zaman gidecek ?

2003 yılında doğan erkekler, 2023 yılında askere gitmek zorunda (tecilli değillerse). Ancak celp dönemleri hakkında bilgi vermek isteriz. Askere halen uygulanmakta olan 4 celp dönemi bulunuyor.

Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım ayları celp dönemleridir. Hangi celp döneminde askere gidileceğini öğrenmek için nüfusa kayıtlı olduğunuz il/ilçeye bağlı askerlik şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

Doğum tarihi veya doğum yerine göre celp dönem sırası değişmemektedir.

Askere Ne Zaman Giderim ?

Askere ne zaman gideceğini bilmeyen ve merak eden ziyaretçilerimiz yorum kısmından bize sorabilir. Yorumlarda nüfusa kayıtlı il ve ilçenizi de belirtirseniz bu konuda yardımcı olmak isteriz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir