1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek ? 2 Yıl Ödemesiz Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları 2023**

Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek ? 2 Yıl Ödemesiz Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları 2023**
0

Evlilik Kredisi Başvurusu

Düğün mevsimi yaz aylarının gelmesi ile birlikte başlamış durumda.. Seçim öncesinde açıklanan faizsiz evlilik kredisi detayları da sürekli araştırılıyor. Evlilik kredisinin ne zaman açıklanacağı da toplumda merak edilen konulardan biri oldu.

Evlilik hazırlığında olan binlerce gencin merak ettiği konulardan biri de evlilik kredisinde yaş şartı olup olmayacağı.. Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve sevinçle karşılanan 150 bin tl faizsiz evlilik kredisi için bekleyişte sürüyor.

Seçimlerin bitmesinin ardından evlenecek olan çiftlerin merak ettiği “Evlilik kredisi ne zaman çıkacak?” sorusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesinde yaptığı açıklama ile evlilik hazırlığı yapan çiftlere tam 24 ay ödemesiz ve toplamda ise 48 ay vadeli faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi desteği verileceğini söylemişti.

150 bin lira evlilik kredisi ile ilgili son durumu araştırdık.. İşte son durumu;

Evlilik Kredisi

Evlilik hayali kuran gençler bir yandan da açıklanan evlilik kredisi şartlarını araştırıyor. 2 yıl geri ödemesi olmayan ve faizsiz verilecek olan evlilik kredisi seçim öncesinde açıklanan, en çok merak edilen konulardan biri.

Maddiyat konusunda eksiği olan gençler için büyük destek sağlayacak olan evlilik kredisi AK Parti seçim beyannamesinde yer almıştı. Seçim sonrasında ise evlilik kredisi şartları meral ediliyor.

Evlilik kredisinde yaş şartı olacak mı ? Yaş sınırının yanında 150 bin tl evlilik kredisini gençler hangi banka aracılığı ile hangi şartlarda alacak ?

Öncelikle faizsiz şekilde verileceği açıklanan 150 bin lira evlilik kredisi yeni kurulacak Aile ve Gençlik Bankası tarafından verilecek. Devlet destekli evlilik kredisinde 24 ay geri ödeme olmayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.” açıklamasını yapmıştı.

Aile Ve Gençlik Bankası uluslar arası standartlarda kurulacak olup dijital ortamda da hizmet verecek. Bankanın para kaynağı Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinin aktarıldığı fondan sağlanacak.

Bu gelirlerin neredeyse tamamı banka tarafından kontrol edilip sosyal amaçlı kullanılacak.

Evlilik Kredisi

150 bin liranın yanında 125 bin lira da kredi imkanı sağlanacak.

72 ay vadeli 125 bin tl evlilik kredisinin ana parası 48 ayda ödenecek. Kredinin ilk 24 ayında herhangi bir kredi ödemesi yapılmayacak.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere özel açıklanan devlet destekli faizsiz evlilik kredisi hakkında başvuru şartları, vadesi ve yaş sınırı ile ilgili detaylar henüz kamuoyu ile paylaşılmadı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir