1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

En Popüler 5 Fotoğraf Uygulaması

En Popüler 5 Fotoğraf Uygulaması
En Popüler 5 Fotoğraf Uygulaması
0

En popüler 5 fotoğraf uygulaması kullanılarak; fotoğraflar üzerinde oynamalar yapılabilecektir. Birçok kullanıcı İnstagram, Facebook, Twitter gibi pek çok uygulama üzerinde sayısız fotoğraf paylaşımı yapabilmektedir.

En Popüler 5 Fotoğraf Uygulaması Hangileridir?

Fotoğraf paylaşımının neredeyse tamamının oldukça kusursuz görünmesinin asıl nedeni, çekilen fotoğraf değil sonrasında yapılan değişikliklerdir. Peki, hangi uygulamayı kullanmak kusursuz fotoğraflar oluşturulabilmesini sağlıyor? Bu uygulamalar ücretli mi ve hangi cihazlar tarafından destekleniyor? İşte tüm merak edilenlerin cevabı…

1- Adobe Lightroom

Fotoğraf ve video uygulamaları denildiğinde akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Adobe, Lightroom uygulaması ile kullanıcılara mükemmel bir fotoğraf oluşturabilme imkanı sunabilmekte. Android ve IOS sürümlü cihazların tamamında aktif olarak kullanılabilecek bu uygulama aynı zamanda en popüler 5 fotoğraf uygulaması ücretsiz olarak kullanılabilecek seçenekler arasında yer alıyor.

Komplike bir uygulama olması sebebiyle, öncesinde Youtube üzerinden birkaç video izleyerek nasıl kullanılacağının kavranması gerekebilir. Ancak her konuda fazlaca seçenek sunabilen Lightroom, profesyonel fotoğraflar elde edebilmek adına mutlaka deneyimlenmesi gereken uygulamalar içerisinde bulunuyor.

2- PicsArt

En popüler 5 fotoğraf uygulaması içerisinde yer alan PicsArt uzun yıllardır aktif olarak kullanılan bir uygulamadır. Hem Android hem de IOS cihazların tamamında kullanılabilen bu uygulama için hiçbir ücrette talep edilmemektedir. Kullanım kolaylığı bulunan PicsArt bunun yanında çeşitlilik açısından da kullanıcısını tatmin edebilmektedir. Filtre, efekt, kontrast, etiket seçenekleri var olan uygulama, profesyonel bir fotoğraf oluşturabilmek için ideal bir seçim olacaktır.

PicsArt
PicsArt

3- Snapseed

100 milyon aktif kullanıcısı ile en popüler fotoğraf uygulaması seçeneklerinden biri olan Snapseed, pek çok seçeneği bir arada sunabilmektedir. Özellikle efektler konusunda oldukça başarılı olan bu uygulamada filtreleme, kontrast, hassas ışık ayarları, bulanıklaştırma gibi çok fazla özellik yer almaktadır. Tüm özelliklerin farklı kategoriler içerisinde bulunduğu için, uygulamanın kullanımı da fazlasıyla kolaydır. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu uygulama Apple Store ya da Google Play üzerinden indirilebilecektir.

4- VSCO

En popüler fotoğraf uygulaması IOS ve Android cihazların tamamında kullanılabilecektir. En çok indirilen uygulamalardan biri olan VSCO, aynı zamanda milyonlarca aktif kullanıcıya da sahiptir. Birbirinden farklı efekt, filtre, ışık ve kontrast ayarları bulunan VSCO, komplike bir kullanıma sahip. Bu anlamda kullanımı öncesinde ilgili videoların izlenerek kullanımı hakkında bilgi sahibi olunmasında yarar vardır.

5- AirBrush: Easy Photo Editör

Düzenleme konusunda en popüler fotoğraf uygulaması arasında sayılabilecek AirBrush ile kusursuz fotoğraflar oluşturabilmek yalnızca dakikalarınızı alacaktır. Çok çeşitli efektlerin ve filtrelerin yer aldığı bu uygulamanın kullanımı da oldukça kolaydır. Özellikle yüz düzenleme konusunda geniş içeriğe sahip AirBrush ile yüzün daraltılması ya da genişletilmesi, göz- kaş ya da burunda değişikliklerin yapılabilmesi mümkündür. Makyaj uygulamalarının da yapılabildiği AirBrush, görünümünüzde önemli değişiklikler yapılabilmesine fırsat tanımaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamanın kullanılabilmesi için Apple Store ve Google Play Üzerinden indirilmesi gerekecektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir