En İyi Fotoğraf Düzenleyici Uygulamalar Hangileridir?
En İyi Fotoğraf Düzenleyici Uygulamalar Hangileridir?
0

En iyi fotoğraf düzenleyici uygulamalar kullanıcılar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Baktığımızda günümüz teknolojisi sayesinde artık herkes profesyonel bir şekilde fotoğraf çekebiliyor. Üstelik çekilen fotoğrafları düzenleyerek daha iyi bir hale getirilmesi de mümkün kılınıyor.

Hal böyle olunca kullanıcılar, fotoğraflarını daha fazla kaliteli yapmak adına çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamalarından faydalanmak istiyorlar. Peki, dikkat çeken konulardan bir tanesi olan fotoğraf düzenleme programları hangileridir? En iyi fotoğraf düzenleyici uygulamalar içeriğinde neler bulunur? Birlikte inceleyelim.

En İyi Fotoğraf Düzenleyici Uygulamalar Nedir?

Bu uygulamalar resimleri ve videoları düzenlemek adına tasarlanmıştır. Böylece profesyonel fotoğraflar oluşabileceği gibi eğlenceli dakikalar da sunması açısından oldukça önemli sistemlerdir. Sadece düzenleme değil, daha pek çok türden imkânlar sunan bu uygulamaların desteğiyle eğitim almış da oluyorsunuz. Peki, bu özel uygulamalar nelerdir? Nasıl kullanılır? Şimdi sizlere liste şeklinde sunuyoruz.

Focos Uygulaması

Uygulamanın kullanıcılar için sunduğu en önemli özelliği bokeh efektidir. Böylece kullanıcılar bu efekti vererek, fotoğraflarını daha farklı atmosfere sokabilirler. Ayrıca arkası bulanık fotoğraflar çekmeyi de sağlayan uygulama da aynalı ön kamera seçeneği de bulunuyor. Üstelik bu uygulama ücretsiz olarak kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Hypocam Uygulaması

Oldukça şık bir arayüzü bulunan Hypocam uygulamasının en önemli özellikleri arasında siyah beyaz fotoğraf oluşturma özelliği yer alıyor. Bu fotoğraf konusunda profesyonel olmak isteyen kullanıcılar Hypocam sayesinde istedikleri sınıra erişebilecekler. Ayrıca uygulamada haber akışından faydalanarak ilham verici çeşitli fotoğraflar takip edilebiliyor.

VSCO Uygulaması

En iyi fotoğraf düzenleyici uygulamalar arasında dikkat çeken bir diğer uygulama VSCO olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama sayesinde çok profesyonel fotoğraflar kazanabileceğiniz gibi ücretsiz şekilde kullanılabilen 10 adet ön ayar ve temel ayarlar bulunuyor. Gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları sayesinde çok kaliteli fotoğraflar oluşturulabiliyor.

VSCO Uygulaması
VSCO Uygulaması

Işık ayarı ve poz ayarı özellikleri de bünyesinde bulundurcan VSCO, 7 gün ücretsiz denem sürümü ile dikkatleri üstüne topluyor. Yıllık olarak baktığımızda 137,99 TL fiyatı olan uygulama, aylık olarak 11,50 TL şeklinde kullanıma sunuluyor.

Flickr Uygulaması

Herhangi bir ücreti bulunmayan bu uygulama sayesinde filtreler açık olduğunda bile fotoğraf çekebilme şansı kazanılıyor. Bunun yanı sıra 1000 fotoğrafa dek ücretsiz olarak arşiv hizmeti sunan program, otomatik iyileştirme ayarları yapabiliyor. Ancak içeriğinde Türkçe dil desteği maalesef bulunmuyor.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Bedava fotoğraf düzenleme programı olarak hizmete sunulan bu program, farklı arayüzü sayesinde oldukça dikkat çekiyor. Fotoğrafın bütün teknik bilgilerini ulaşabilmenin yanı sıra kütüphane oluşturmanıza yardımcı olan bu özel program içerisinde profesyonel kamera eklentisi bulunuyor. Hızlı ayarlar özelliği sayesinde daha basit efekt verilebildiği gibi etkileşimli olarak ücretsiz eğitimler alınabiliyor.

Snapseed Uygulaması

Google vasıtasıyla gelişim gören özel bir uygulama olarak çok kaliteli işler meydana getirebiliyor. Ücretiz olarak kullanılan filtreleri ile birlikte dikkat toplayan Snapseed, ayrıca en çok dönüş alan uygulamalar arasında bulunuyor. Diğer uygulamalardan farkına baktığımızda kendi filtrelerinizi üretebilme imkânı olarak göze çarpıyor. RAW dosyalarını açması ve seçmeli filtre fırçasının bulunması da değerli özelliklerindendir.

Prisma Uygulaması

Fotoğraf düzenleyici olarak dikkat çeken Prisma uygulaması, çeşitliliği ve her zaman yeni eklediği filtreleri ile kullanıcıları her zaman memnun etmeyi başarıyor. Hızlı paylaşım yapabilen bu uygulama modern sanat filtreleri ile göz dolduruyor. Üstelik ücretsiz olarak bazı fotoğraf efektlerini kullanmaya izin veriyor. Abonelik fiyatına baktığımızda 1 ay için 52,99 TL istenirken, 1 yıllık için 199,99 TL isteniyor.

Adobe Photoshop Express

Programın en önemli özelliklerinden bir tanesi leke çıkarma özelliği sayesinde rötuş işlemi yapabilmektir. Profesyonellerin vazgeçemediği programlardan bir tanesi olan Adobe Photoshop Express, kırmızı göz düzeltme gibi özelliği bünyesinde barındırıyor. Ayrıca odağı belirli olan bölgeleri kaydırma işlemi yaparak bulanıklık verme gibi özellikleri de sunuyor.

Adobe Photoshop Express

En iyi fotoğraf düzenleyici uygulamalar arasında parmakla gösterilen bu sistem sayesinde çok profesyonel dokunuşlar yapılabiliyor. Ancak bütün özelliklerinden yararlanmak için aylık ücret ödemesi yaparak üye olunması gerekiyor.

Afterlight 2 Uygulaması

Düzenlenen fotoğraflara çerçeve uygulaması gerçekleştirme şansı sunan Afterlight 2, doku düzenleme, parlaklık, kontrast ve doygunluk ayarları yapmanızı sağlıyor. Üstelik filtre çeşitliliği, rötuş yapma özelliği ve gerçek 35 mm film kullanmışçasına hazırlanan ışık sızmaları ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Ama programın gücüne tam erişim sağlanması adına abone olunması da gerekiyor.

PicsArt Uygulaması

En iyi fotoğraf düzenleyici uygulamalar dediğimizde elbette PicsArt unutulmaz. Bu uygulamanın vermiş olduğu hizmetler ise özgün filtreleri, resim remiksleme, animasyonlu çıkartmalar ve video editleme olarak dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak hizmet sunan uygulama içeriğinde bulunan reklamları dert etmeyecekseniz eğer videolar ve fotoğraflar kreatif iyileştirmeler sayesinde düzenlenebilir. Fakat reklamları tamamen sonlandırmak ve tam özelliği kullanmak için üyelik alınması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir