1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

iPhone Live Photo ve Live GIF Özelliği

iPhone Live Photo ve Live GIF Özelliği
iPhone Live Photo ve Live GIF Özelliği
0

Apple her geçen gün yazılımsal ve donanımsal olarak çeşitli yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Bu yeniliklerden biri olan Live Photos, Gif formatında hareketli fotoğrafları içeren görsellik sağlıyor.

iPhone Live Photo ve Live GIF Özelliği Detaylar

Günümüzde sıklıkla Live Photo ve Live GIF özelliklerini kullanarak hareketli fotoğraflar çekmekte ve paylaşmaktayız. Uzun yıllar önce yaşananların görüntüsünü kayıt altına almak ve ölümsüzleştirmek bir hayaldi. Ancak zamanla bilim ilerledi ve teknoloji gelişti. Bu sayede insanlar fotoğraf ve videolar sayesinde bir hayali gerçekleştirmeye başladılar.

Şimdi ise cep telefonları aracılığıyla herkesin cebinde bir fotoğraf makinesi ve kamera bulunmakta. Her geçen gün ihtiyaçların çeşitlendiğini fark eden Apple, buradan hareketle fotoğraf ve videoların yetersiz olduğunu gördü ve hareketli fotoğrafları hayatımıza soktu. Bu özellik kullanıcılara bir fotoğraftan daha fazlasını vaat ediyor.

Live Photo özelliğini kullanmak ve hareketli fotoğraflara sahip olmak oldukça kolay. Elbette bu özelliği kullanabilmek için öncelikle destekli bir Apple cihaza sahip olmalısınız. iPhone’unuzdaki Live Photo özelliğini kullanmak için ilk olarak İOS’un doğal kamera uygulamasını çalıştırmalısınız.

Daha sonra arayüzde yer alan Live Photo butonuna tıklamanız gerekmektedir. Seçeneğin aktif hale geldiğinde sarı renge büründüğünü göreceksiniz. Bu sayede hareketli fotoğraf çekebilirsiniz. Yine aynı butona dokunduğunuzda özelliği pasif hale dönüştürebilirsiniz. Pasif hale dönüştüğünde seçenek tekrar beyaz renge bürünecektir.

iPhone Live Photo

Live GIF Özelliği Nasıl Kullanılır?

iPhone Live özelliği kullanıcıların anı yakalamada daha sık kullanmaya başladığı bir yöntem haline gelmiştir. Apple, buradan hareketle iPhone Live özelliğini daha da aktif hale getiren Live GIF isimli bir aracı uygulamayı piyasaya sürmüştür. Bu uygulama ise iPhone Live ile çektiğiniz hareketli resimleri GIF haline getirmeyi mümkün kılmaktadır.

App Store’dan ufak bir ücret karşılında LIVE GIF isimli uygulamayı kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu sayede iPhone ile çekilen Live Photo’lar GIF formatına rahatlıkla dönüştürebilmektedir. iPhone ile çekilmiş olan Live Photo’lar normal şartlarda İOS dışındaki bir işletim sisteminde hareketsiz fotoğraf olarak karşımıza çıkıyorken LIVE GIF ile gif haline dönüşmüş hareketli fotoğraflar Android telefonlarda da hareketli olarak kullanılabilmektedir. Anlaşılacağı üzere Live Photo’ları GIF formatına dönüştürmek oldukça kolaydır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir