1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

En İyi Ücretsiz Fotomontaj Programları

En İyi Ücretsiz Fotomontaj Programları
1

Birçoğumuz belirli fotoğraflar üzerinde düzenleme gerçekleştirmek için Photoshop programları kullanmaya ihtiyaç duyarız. Peki, ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek düzeyde ücretsiz olarak sunulan en iyi programlar hangileri biliyor musunuz? Bilhassa sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlarda yoğun olarak kullanılan bu programlar tanıdığınız birçok ünlü fenomen tarafından da yoğun olarak kullanılıyor. Bu listede en iyi ücretsiz fotomontaj programları bir arada.

Eminim hemen hemen hepiniz Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunu aktif olarak kullanıyorsunuz. Tüm sosyal medya platformları düşünüldüğünde günümüzde neredeyse her birey en azından birisini kullanıyor desek yanlış olmaz. Bazen düzenlediğimiz bir gezi esnasında beğendiğimiz bir anı, manzarayı yakalayıp fotoğrafını çeker ve bunu sosyal medyada paylaşmak isteriz. Temelde bunu sevdiklerimizle paylaşmanın yanı sıra yakaladığımız bu anın beğenilmesi bizim için daha ön plandadır. Bunun için fotoğraf üzerinde yer alan kusurları ortadan kaldırmak, ufak makyajlar yapmak gerekebilir. İşte tam olarak burada karşımıza photoshop programları çıkıyor.

Ücretsiz En İyi Photoshop Programları

Ücretsiz en iyi photoshop programları denildiğinde karşımıza onlarca program çıkmaktadır. Fakat bunlar içerisinde gerçekten işimize yarayacak ve profesyonel bir çalışma yapmamızı sağlayacak program hangisidir? En iyi ücretsiz fotomontaj programları için oluşturduğumuz bu listemizde paylaştığımız her programı deneyerek, iyi bir sonuç elde etmemiz halinde paylaştığımızı bilmenizi isteriz.

Adobe Photoshop Express

adobe photoshop express

Bir fotoğraf üzerinde düzenleme yaparken ihtiyaç duyacağınız birçok temel özellik Adobe Photoshop Express ile karşımıza geliyor. Bu program sayesinde dilediğiniz fotoğraf üzerinde kırpma, döndürme, yeniden boyutlandırma, parlaklık ayarı ve kontrast gibi ayarlamaları bir profesyonel edasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızda karşılaşacağınız kırmızı göz sorununun da giderilmesine yardımcı olur. Fotoğrafınızda karşınıza çıkan ufak tefek pürüzleri giderme konusunda da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Program bizlere Pixelate, Sketch, Distort, Crystallize ve Pop Color gibi oldukça havalı efektler de sunmaktadır. Kullanımı oldukça basit ve hemen hemen herkesin rahatlıkla kavrayabileceği bir düzeydedir.

GIMP

GIMP

Ücretsiz Photoshop programı denildiğinde birçoğumuzun aklına ilk gelen program GIMP olacaktır. Hemen hemen herkes için geliştirilen program oldukça kullanışlı bir yapıya sahip. Adobe Photoshop Express kadar bol özelliğe sahip olmasa da birbirinden güzel pratik araçlarla karşımıza çıkıyor.

GIMP, gelişmiş bir görüntü filtreleme sistemi, birden çok fotoğrafı birbirine ekleme başta olmak üzere birçok işlemi pratik bir şekilde yapmanıza olanak sağlıyor.

Paint.NET

paint.net

Aslında birçoğumuzun aşina olduğu Windows ile birlikte gelen Paint resim düzenleme programının daha gelişmiş bir versiyonu olarak hayatımıza girdi. Son yıllarda Windows kullanıcıları tarafından yoğun bir ilgi gören uygulama giderek daha iyi bir photoshop programı haline geldi. Elbette Adobe ve GIMP kadar gelişmiş özelliklere sahip değil ama bu ilerleyişi rakiplerini kısa sürede yakalayacağına bir işaret olabilir.

Paint.NET programı ile Freehand veya Illustrator programlarında yapabildiğiniz gibi vektörel çalışmalar yapabilirsiniz. Basit, pratik ve kullanışlı bir program arıyorsanız sanırım hangisini kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz.

PicMonkey

Picmonkey

Çevrim içi olarak erişim sağlayabileceğiniz PicMonkey, kullanıcılara sunmuş olduğu arayüzü ile dikkat çekmeyi başarıyor. Gelişmiş özellikler sunan bir Photoshop programı olan PicMonkey, fotoğraflarınız üzerinde basit bir şekilde makyaj ya da estetik müdahalelerde bulunmanızı sağlıyor.

PhotoScape

PhotoScape

Bir Photoshop uygulaması içerisinde yer alması gerektiğini düşündüğünüz temel bileşenlerin tamamına ev sahipliği yapan Photoscape, fotoğraflarınız üzerinde basit oynamalar, kırpma, döndürme ve renk tonlarına müdahale etme gibi işlemleri yapmanıza imkan tanıyor. Ayrıca programın sık sık güncelleme alarak kendini geliştirdiğini de belirtmeden geçmek istemedik.


Temel birçok özelliğe sahip olan en iyi ücretsiz fotomontaj programları listemize burada nokta koyuyoruz. Sizlerde tercihinizi hangi programdan yana yaptığınızı ve varsa tavsiye edebileceğiniz diğer programları yorum olarak yazmanızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir