1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

Canva Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?

Canva Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?
Canva Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?
0

Teknoloji gücünün artmasıyla beraber gelişen uygulamalar sayesinde pek çok işler profesyonel şekilde yapılabiliyor. Bu uygulamalar arasında yer alan Canva ise, ücretsiz olarak sunulan web tabanlı tasarım uygulaması olarak kullanılıyor. Her geçen gün daha da ün kazanan bu uygulama ile iş gerçekleştirenler oldukça memnun görünüyor.

Uygulamanın ismini duyanlar ve tam olarak ne tarz bir uygulama olduğunu bilmeyenler için uygulamayla ilgili önemli bilgiler sunacağız. Bu sayede hem profesyonel bir işe imza atabileceksiniz hem de çok önemli gelişmeler ışığında bilgileneceksiniz. Şimdi sizler için Canva uygulaması nedir? Kullanım teknikleri nasıldır? Açıklıyoruz.

Canva Uygulaması Nedir?

Uygulamaya göz attığınızda karşınıza harika bir sistem çıkacağına emin olabilirsiniz. Poster, kart, reklam, infografik, davetiye, sunum veya sosyal medya gönderileri gibi daha birçok fazla görseli profesyonellik çerçevesinde hazırlamanıza yardımcı olacak.

Sizlerin hayal gücüne bağlı olarak gerçekleştirilen her bir tasarım, uygulamanın desteği ile daha da ilginç olacak. Ek olarak Canva logo açısından da ayrıca yüzlerce sunum gerçekleştiriyor. Bu sayede kendi tarzınıza göre logolar bulabilmeniz mümkün kılınıyor.

Tam istediğiniz tasarımlar için çalışan bu uygulama ışığı altında mucize denilecek kadar güçlü tasarımlar elde edilebiliyor. Uygulama hakkında çok büyük bir bilgi sahibi olmanıza da hiç gerek yok. Çünkü kullanışı oldukça basit diyebiliriz.

Canva Kullanımı Hakkında Önemli Bilgiler!

Uygulamayı kullanacak olan kişiler çok basit işlemlerle kendilerine tasarım yapacaklarına emin olabilirler. İlk olarak yapılması gerekli olan işlem Canva resmi internet sayfasına gitmektir. Ekrana çıkacak olan üyelik bilgilerini girdikten sonra bir üyelik kimliği oluşturulmalıdır.

Çok kısa vakit olacak olan bu işlemin sonunda Facebook ile bağlan seçeneği kullanılabilir. Bu şekilde üyelik aşamaları daha kolay bir duruma gelebiliyor. Web tabanlı olan tüm uygulamalarda bazen can sıkan konulardan bir tanesi devamlı reklam veya e-bülten gönderimi oluyor.

Fakat bu uygulamada böyle bir durum asla söz konusu değildir. Uygulama sizler için devamlı bir şeyler satma peşinde koşmuyor ve tasarımlara herhangi bir limit koymuyor. Canva giriş işleminde sonra hiçbir can sıkıcı durumla karşılaşmadan istenilen türden tasarımlar yapılabiliyor. Üstelik tasarımlara fotoğraf ve logo ekleme gibi özelliklerde hizmete sunuluyor.

Canva
Canva

Canva Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Uygulama çok geniş bir kütüphaneye sahiplik ediyor. Bazı görseller ücretsiz olduğu gibi bazı görsellerde ücretli olarak alınabiliyor. Hazır bir şablon kullanmak istediğinizde gerekli olan sekmeden pek çok şablona erişim sağlanabiliyor.

Uygulama bünyesinde şekil, grafik, satır ve çerçeve gibi eklentiler bulunuyor. Üstelik metin ekleme, farklı yazı stilleri, çeşitli yazılar, arka plan için çeşitli seçenekler de elbette hizmete sunuluyor. Özellikle yapılan tasarımlar ise program içerisinde yüklü kalıyor.

İstenildiği takdirde sosyal medya hesaplarında paylaşma yaparak tasarım tanıtını gerçekleştirilebiliyor. Görseller PNG veya PDF şeklinde kayıt edildikten sonra mail ortamında da paylaşımı yapılabiliyor. Böylece her zaman merak edilen Canva nasıl kullanılır? Sorusunu da detaylı olarak cevaplamış olduk.

Canva Üzerinden Poster Hazırlama İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Uygulama ile poster hazırlamak isteyen kişiler birkaç işlem sayesinde kolaylıkla tasarımlarını gerçekleştirebilirler. Sürükle ve bırak özelliği bulunan poster oluşturucu vasıtasıyla istenen görüntüye ulaşmak çok kolay. Bu işlemi yapmak isteyenler için onlarca tarzda şablonlar uygulamada bekliyor.

Sadece birkaç işlem üzerinden hızlı şekilde poster gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımlar ise şunlardır:

  • Boyut hakkında kararınızı verin. Eğer isterseniz Canva içerisinde yer alan hazır posterlere de göz atabilirsiniz.
  • Herhangi bir poster şablonu seçebilirsiniz. Hazır istemediğiniz takdirde uygulamanın özel olarak sunduğu hazır şablonlardan kullanabilirsiniz. Ancak verilmek istenen mesaja göre şablonun seçilmesi doğru bir hareket olacaktır.
  • Poster kişiselleştirme işlemini gerçekleştirin. Bunun için kendi görsellerinizi ekleyebilirsiniz. Elbette sistemin içerisinde yer alan stok kütüphanesinden de seçim yapılabilir. Yazı tipini ve renkleri ihtiyacınıza göre değiştirmeyi ihmal etmeyin.
  • Mesaj bölümünden kendi mesajlarınızı ekleyin. Bu bölüm tam anlamıyla ihtiyacınıza yönelik kurulmuştur.

Tasarımınız böylelikle tamamlanacaktır. Poster tasarımınızı indirebileceğiniz gibi yazdırabilir ve paylaşabilirsiniz. Yapılan bu işlemde tasarım hakkında çok bilgiye gerek duyulmadığından Canva uygulaması çok kullanışlı olarak dikkat çekiyor. İsteyen herkes uygulamanın verdiği hizmet sayesinde istediği tasarımı rahatlıkla yapabilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir