1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

Photoshop ile yüz güzelleştirme

Photoshop ile yüz güzelleştirme
3

Bazen makyaj yapmadan çekildiğimiz fotoğraflarda çok güzel çıktığımızı düşünürüz fakat fotoğraftaki bazı detaylar onu atmamıza engel olur. Photoshop ile yüz güzelleştirme yapımı bu tür sıkıntılarda imdadımıza koşar. Evet arkadaşlar bu dersimizde Adobe Photoshop programı ile yüz güzelleştirmenin nasıl yapıldığını göreceğiz. Umarım beğenirsiniz.İşinize yarayacak bir şey olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle görseli Adobe Photoshop üzerinde açıyoruz.

1- Görseli açtıktan sonra sağ tarafta bulunan Layers kısmından katmanın yanında bulunan kilit işaretine tıklayarak katmanın kilidini açıyoruz.

2- Kilidini açtığımız katmana bir kez tıklayarak onu seçiyoruz ve CTRL + J kombinasyonlarını uygulayarak katmanın çoğalmasını sağlıyoruz. 2 nolu ok ile gösterdiğimiz gibi ayrı bir katman açılıyor.

3- Altta kalan orijinal katmanın yanındaki göz işaretine tıklayarak görünürlüğünü kapatıyoruz. Bu çalışmamızda daha çok kopyaladığımız katman ile işlem yapacağız.

4- Silgi aracına sağ tıklıyoruz ve en üstte bulunan “Eraser Tool” kısmını seçiyoruz. ve güzelleştirme yapacağımız yerler hariç diğer kısımları silgi yardımıyla silmeye başlıyoruz.

Sadece yüzümüz kalacak şekilde silme işlemine devam ediyoruz.

Silgi yardımı ile dudak, kaş ve göz gibi kısımları da silme işlemini gerçekleştiriyoruz.

5- Silme işlemi tamamlandıktan sonra Filter > Blur > Gaussian Blur kısmına geliyoruz. Bu kısımda artık uygulayacağımız filtreler yardımıyla yüz güzelleştirme işlemini gerçekleştireceğiz. (5-6-7 nolu ok ile sıraları gösterildi.)

 

8- Ok ile işaretlenen kısım bu efektin uygulanacağı Radius değerini bizden istemekte. Bu çalışmada Radius değerini 2 olarak seçtik. Siz de kendi çalışmanıza göre uygun olarak Radius değerini deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz. Radius değerini girdikten sonra Ok diyoruz.

9- Bir önceki filtreleme işlemini tamamladıktan sonra bu kez  Filter > Blur > Surface Blur kısmına giriyoruz. ( 9-10-11 nolu oklar ile gösterildi.)

12 – Bu kısımda bizden yarıçap değerini girmemiz isteniyor. Bu filtrede yarıçap için 19 değerini seçtik.Siz de deneyerek kendinize uygun değeri girebilirsiniz.

 

13 – Threeshold yani eşik değerini girmemizi istiyor. Bu filtrede eşik değeri için 23 değerini seçtik. Siz de deneyerek kendinize uygun değeri girebilirsiniz. Filtre işlemi bittikten sonra ok diyoruz.

14- Tekrar silgi kısmına sağ tıklıyoruz ve en üstteki Eraser Tool kısmını seçiyoruz.

15 – Opacity değerini %100’den %10a çekiyoruz ve burun dudak ve gözler üzerinde fazla bulanıklığı silme işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

Son olarak çalışmanın başında yanındaki göz işaretini kapattığımız ana katmanımızın gözünü açıyoruz ve karşımızda tamamen güzelleştirilmiş bir  yüz yer almakta.

S

 

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Çok Güzel

  2. merhabalar hocam ben hayatımda böyle nadide bir anlatım görmedım gerçekten cok başarılı bize böyle bi imkan sundugunuz için çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir