1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

Photoshopta göz rengi değiştirme tekniği

Photoshopta göz rengi değiştirme tekniği
0

Bu yazımızda 4 adımda göz rengini değiştirebileceğiniz bir başka Photoshop ile göz rengi değiştirme tekniğinden bahsediyoruz.

Photoshop ile Göz Rengi Değiştirme

İlk Adım: Fotoğrafımızı Açalım

İlk olarak Photoshop uygulamamıza girelim ve yukarıda yer alan menüden Dosya ve Aç seçeneklerini takip ederek fotoğrafımızı uygulamada açalım.

İkinci Adım: Aracımızı Alalım ve Değiştirmek İstediğimiz Alanı Seçelim

Sol tarafta yer alan menüden hızlı seçim aracımızı seçelim ve değiştirmek istediğimiz alanı sol tık ile seçelim. Ardından ortada yer alan siyah kısmı seçimimiz dışında bırakmak için klavyemizden Alt tuşuna basılı tutarak bu kısmı dışarıda bırakalım.

Üçüncü Adım: Rengimizi Belirleyelim

 

Değiştirmek istediğimiz alanı seçtikten sonra CTRL+B kısa yolunu kullanarak renk dengesi ekranına gidelim. Açılan pencerede uygun ton dengesi seçeneklerinden bir tanesini kullanarak rengimizi belirleyelim. En doğru renge ulaşmak için istediğimiz tona ulaşana kadar tüm renk skalasını deneyelim. İstediğimiz renge ulaştıktan sonra tamam diyerek rengimizi uygulayalım.
Dördüncü Adım: Çalışmamızı Kaydedelim

 

 

Son adımda ise yine yukarıda yer alan menüden Dosya ve Farklı Kaydet yolunu izleyerek ya da SHİFT+CTRL+S kısa yolunu kullanarak çalışmamızı kaydedelim.Son olarak videoyu da izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir