En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir?
En İyi Grafik Tasarım Programları Hangileridir?
0

En iyi grafik tasarım programları hangileridir? Grafik tasarım ile insanlar ya ortaya farklı fotoğrafları birleştirip yaratıcılığını kullanarak yeni tasarımlar çıkartabilir ya da fotoğraf üzerinden oynamalar ile fotoğrafa farklı bir hava katabilir. Genellikle fotoğrafları üzerinde oynamalar yapmak adına grafik tasarım programları kullanılmaktadır. Bu programları kullanmak zordur. Çok fazla detay içermektedir. Bu programları kullanan kişiler genellikle hobi olarak başladıkları bu işi kendilerine meslek edinmişlerdir.

Grafik tasarım programları ile ister fotoğraflarınız üzerinde oynamalar yapabilir isterseniz de animasyonlar, çizimler, 3b resim işlerde yapabilirsiniz.  Grafik tasarım programlarını kullanarak çekmiş olduğunuz fotoğrafların ya da başka görsellerin üzerinde oynamalar ile daha iyi bir hal almasını ve daha dikkat çekici olmasını sağlarsınız.

En İyi Grafik Tasarım Programları

Grafik tasarım programlarını kullanarak günlük hayatımızda karşılaştığımız broşürler, kartvizitler ya da marka logoları hazırlanmaktadır. Genellikle reklam sektöründe grafik tasarım çok kullanılmaktadır. Kullanmakta olduğunuz grafik tasarım programının iyi olmasının önemli olduğu kadar kullanmakta olduğunuz bilgisayarında kaliteli ve ekipmanların iyi olması şart. Tüm bunlar karşılandığı zaman verimli şekilde programdan yararlanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz en iyi özelliklere sahip grafik tasarım programları;

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator (Ai)

Adobe Illustrator programı da aynı Corel Draw da olduğu gibi reklamcılar tarafından baskı işlerinde kullanılan bir grafik tasarım programıdır. Vektörel tabanlı çalışan programdır. Adobe Illustrator programında istediğiniz görüntü büyütme ve küçültme işlemini pixel sorunu olmadan yapabilirsiniz.

Corel Draw

Corel Draw 1989 yılında ilk kez piyasaya sürülmüştür. Corel Drawı hem Windows hem de Macos işlemciye sahip bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. Genellikle reklam firmalarında kullanılan Corel Draw kartvizit, takvim, el ilanı, broşür, matbaa ürünleri ve reklam tabelaları oluşturmak adına uygun programdır.

Adobe Photoshop (Ps)

Adobe Photoshop belki de dünyada en çok kullanılan grafik tasarım programlarından biridir. Adobe Photoshop ile fotoğraflarınıza birçok yeni özellik katabilirsiniz. Ve fotoğraflarınıza olmayan objeleri bile sanki oradaymış gibi kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Adobe Photoshop sayesinde farklı resimlerin birleşimini yaparak her gücünüzün de yardımıyla ortaya farklı eserler çıkartabilirsiniz. Adobe Photoshop pixel tabanlı bir grafik tasarım programıdır.

3DS Max

3D şekilde tasarımlar yapmak isteyenler kullanmakta olduğu 3DS Max programı ile çok 3 boyutlu çalışmalar yapılmaktadır. Bu program sayesinde istediğiniz görüntüleri 3 boyutlu yapabilirsiniz. Bu programı genellikle İç mimarlar, animasyon çizgi film yapanlar kullanmaktadır.

3DS Max

Grafik Tasarım Programları

Daha dikkat çekici fotoğraflar, görüntüler ortaya çıkartmak adına grafik tasarım programları kullanılmaktadır.  Bu programların kullanımı sayesinde hayal gücünün de kullanımıyla ortaya var olmayan eserler çıkartarak yeni şeyler tasarlanabilir.

Bunun içinde kullanmakta olduğumuz grafik programlarının en iyi kalitede ve en iyi özellikleri sunması çok önemli. Sizlerde yeni şeyler tasarlamak veya grafik işleriyle uğraşıp kendinize meslek edinmek istiyorsanız grafik tasarım programlarını kullanabilirsiniz. Yukarıda belirtiğimiz grafik tasarım programlarını kullanarak tasarımlar yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir