1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri

Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri
Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri
0

Ücretsiz en kaliteli vektörel çizim siteleri hangileridir? Vektörel çizim nedir? Vektörel çizim detay kaybetmeden görüntü kalitesinde hiçbir değişiklik olmadan yeniden fotoğrafı bir boyuta ölçeklendirilebilen grafik türüdür. Vektörel çizim mantığı matematiksel bir sistemden oluştuğu için değişiklik yapılacak fotoğrafın görüntüsünde kalite düşüklüğü olmaz bundan dolayı fotoğraflarınızı kalite kayıp yaşanmadan küçültebilir veya büyütebilirsiniz.

Fotoğraflardaki çözünürlük Bitmap kavramından gelmektedir. Bitmap: noktalar ile piksellerin yan yana ya da alt alta geldiği düzene sahip grafik türüne verilen isimdir. Bitmap grafikte vektörel çizime göre büyütme işleminde bozulmalar meydana gelmektedir. Resim ve fotoğraf düzenleme programı olan Adobe Photoshop Bitmap grafik türüyle en çok ilgilenen programdır.

Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri - Adobe illustrator
Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri – Adobe illustrator

Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri – Listesi

Adobe illustrator: Vektörel çizim anlamında profesyonel olarak çalışmalar yapabileceğiniz programdır. Adobe illüstratör programı birçok adobe programları ile uyumlu çalışmaktadır. AI, SVG, EPS ve PDF gibi dosya biçimleri ile çalışmaktadır. Özellik anlamının da birçok gelişmiş özelliği ile kullanıcılarına iyi çalışma fırsatı sunmaktadır.

Adobe Photoshop: Genellikle bir fotoğrafı düzenleme dendiği zaman akla ilk gelen program Photoshop programıdır. Photoshop programı Pixel tabanlı bir programdır. Adobe photoshop programı piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenleme ile birlikte vektörel çizim araç özelliklerinin bulunmasından dolayı fotoğraflarınızda vektörel çizim yapmaya yardımcı olabilir.

Corel Draw: Vektörel tabanlı grafik programı olarak 1899 yılında ilk kez piyasaya sürüldü. Corel Draw genellikle reklam ve yayıncılık, tekstil firmaları, matbaalar gibi işler ile uğraşan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri - Corel Draw
Ücretsiz En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri – Corel Draw

En Kaliteli Vektörel Çizim Siteleri

  • Dryicons.com
  • All-silhouettes.com
  • Gfxta.com
  • Vecteezy.com
  • WebDesignHot.com
  • FreeVectorArchive.com
  • FreeVectors.net
  • Vector4free.com
  • VectorPortal.com

Ücretsiz en kaliteli vektörel çizim siteleri ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir