1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

En İyi Ücretsiz Çizim Programları Nelerdir?

En İyi Ücretsiz Çizim Programları Nelerdir?
En İyi Ücretsiz Çizim Programları Nelerdir?
0

Çizim işlemi gerçekleştirmek artık bilgisayar üzerinden yapılabildiği için pek çok program da ardı sıra gelmiştir. İçeriğinde bulunan özellikleri sayesinde çok farklı çizimler meydana getirilebiliyor. En iyi ücretsiz çizim programları arayan kişiler sunacağımız bazı önemli programlardan yararlanarak çizimlerini gerçekleştirebilirler.

En İyi Ücretsiz Çizim Programları

Bu özel tasarım görmüş olan programlar, çizim işleriyle ilgilenen veya herhangi bir çizim yapmak isteyenler için geliştirilen sistemler olarak bilinir. Ücretsiz olarak sunulan bu programlar en fazla tercih edilen ve kullanılan isimlerdir. Hayal gücü yüksek ve çizimi seven kişiler için gayet ideal programlardır.

Artweaver Free Programı

Bilgisayar çizim programları arasında dikkat çeken Artweaver Free, başlangıç düzeyinden profesyonel düzeye kadar kolaylıkla dijital tarzda çizimler gerçekleştirmekte yardımcı oluyor. Mouse üzerinden çizimleri yapılabilmesinin dışında birçok farklı türden aygıtlar kullanarak da çizimlerin yapılması mümkündür.

Üstelik dokunmatik ekran desteği de sunan bu program, ekstra donanımlar üzerinden de kullanılabiliyor. Genel olarak çizim programlarının bünyesinde bulunan fırçaların yanı sıra farklı özellikte olan kalemler de sunuyor. Katman özelliği de bulunan bu özel programda çizimlerde tam olarak değişiklik yapmaya ihtiyaç duyulmadan katmak katman çizimler oluşturulup birleştirilebiliyor.

Microsoft Fresh Paint Programı

En iyi ücretsiz çizim programları bünyesinde ön plana çıkmayı başaran Fresh Paint, çocuklar ve yetişkinler için özel olarak tasarlanmıştır. İçeriğinde bulunan özel fırçalar ve renkleri sayesinde kanvas üstüne yağlı boya çalışması yapıyor hissini veriyor. Programda ayrıca guaj boya, sulu boya ve daha pek çok benzer türden boyalar de yer alıyor.

İsteyen kişiler farklı türden renkleri tuval üstüne sürdükten sonra özel fırçalar aracılığıyla renk dağıtıp veya birleştirip güzel çalışmalar gerçekleştirebilirler. Eğer orta düzeyli olarak yağlı boya çalışması deneyimi bulunuyor ise, bu program üzerinden harika tablolar ortaya çıkabilecektir.

MyPaint Programı

Basit çizim programları denince akla ilk gelen programlardan bir tanesidir. Açık kaynaklı sistemi olması sebebiyle topluluk üzerinden oluşturulmuş pek çok çizim aracı bünyesinde bulunuyor. Özel fırça, klasik fırça, eskiz kalemler, kömürler ve mürekkep boyaları program aracılığıyla herkes kullanabilir.

Profesyonel çizim ile uğraşan kişilerin de tercihi olan bu programı, en güzel biçimde grafik çizim tabletleriyle çalışma gerçekleştiriyor. Üstelik boya karıştırma özelliği sayesinde çizim yapmaya da şans tanıyor. Profesyonel bir çizimci olmak isteyenler bu program sayesinde istedikleri çizimi yapabilirler.

Krita

Krita

En iyi ücretsiz çizim programları listesinde bulunan bir diğer isim Krita programıdır. Oldukça fazla kullanıcısı olan bu program çok farklı özellikleriyle kullanıcıları etkilemeyi başaran nadir programlardandır. Profesyonel çizimcilerin tüm ihtiyaç duyacağı renkler, fırçalar ve katmanlar bulunan bu program, başlangıç düzeyinde olanlara çizim hususunda gayet yardımcıdır.

Özellikle bu program çizgi roman tarzında çizimler adına kullanılıyor. İçeriğinde bulunan özelleştirme sayesinde kullanıcıların çizim yapmış olduğu fırçalar çizim tarzına göre özelleşebiliyor. Ek olarak çizim asistanı üzerinden hata gerçekleştirilmeden çizimler yapılabiliyor.

Autodesk Sketchbook

Dijital çizim programları arayan kişiler Autodesk Sketchbook üzerinden oldukça fazla yararlanabilirler. Öğrenciler ve profesyoneller için özel şekilde tasarımlanan program olarak kullanımı gerçekleşiyor. İstenilen tarzda çizimleri gerçekleştirilmesinin yanı sıra teknik çizimlerde yapılabiliyor.

Teknik resim ile ilgilenen kişiler daha çok bu programı kullanmayı tercih ediyor. Üstelik tablet ve akıllı telefonlarda da problem yaşanmadan kullanılabiliyor. Oldukça esnek bir sistemi olduğu için herkes tarafından beğenilerek kullanılan ender programlardan bir tanesidir.

Microsoft Paint 3D

Microsoft Paint 3D

En iyi ücretsiz çizim programları listemizde özel kabul edilen isimlerden bir tanesi olan Microsoft Paint 3D bulunuyor. Çocuklar ve yetişkinler için tasarlanan program, güzel vakit geçirmek adına geniş kullanışlı biçiminde çizim hizmetini sunuyor. Bünyesinde bulunan kolay çizim araçları ve farklı türden renkleri bulunduğundan dikkat çekmeyi başarıyor.

Üstelik üç boyutlu çizim desteği sunmasın en sevilen özelliklerindendir. Bu sistem sayesinde program içerisine çizim yüklendikten sonra çizimler üç boyutlu hale dönüştürülebiliyor. Bunun yanı sıra yapılan üç boyutlu çizimler üç boyutlu yazıcılar üzerinden gerçek hayat içerisine taşınabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir