Ücretsiz Fotomontaj Yapma Siteleri
Fotomontaj

Ücretsiz Fotomontaj Yapma Siteleri

Dünya genelinde fotoğraf düzenlemek için milyonlarca insan tarafından tercih edilen Adobe Photoshop kuşkusuz alanında lider konumda yer alıyor. Üstün düzenleme yeteneği ve en ince ayrıntıların dahi yer aldığı uygulama içerisinde barındırdığı bolca özelliği belirli bir ücret karşılığında kullanıcılar ile sunuyor. Çoğunlukla kurumsal firmalar ve profesyonel kişiler tarafından tercih edilen uygulamaya alternatif olarak geliştirilmiş onlarca program ve internet sitesi bulunuyor. Adobe Photoshop ücretli sunulması ve kullanım açısından pek basit olduğunu savunamayacağımız sistemi nedeniyle birçok kişiyi alternatiflere yönelmeye itiyor. Herhangi bir kurulum ya da indirme yapmadan web üzerinden ücretsiz fotomontaj yapma siteleri bu gibi durumlarda sizlere oldukça iyi bir Photoshop alternatifi olabilir. Eğer halihazırda düzenlemek istediğiniz bir fotoğraf bulunuyorsa hemen işe koyulmak için kullanabileceğiniz siteleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Ücretsiz Photoshop Siteleri

Ücretsiz Photoshop siteleri arasında gösterebileceğimiz birçok site bulunuyor fakat bu yazımızda sizlere alanında en iyi siteleri paylaşacak ve henüz yeterince gelişmemiş basit sitelerle vakit kaybetmenizin önüne geçeceğiz.

                Pixlr Editör

İhtiyacınız ücretsiz bir şekilde çevrimiçi olarak bir fotoğrafı düzenlemek ise kuşkusuz ilk tercihiniz Pixlr Editör olmalı. Hemen hemen tüm özelliklerini ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu editör ücretsiz fotomontaj yapma siteleri arasında zirveye oynuyor diyebiliriz. Fazla karmaşık olmayan, basit ve kullanıcı dostu yapısıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor.

                SumoPaint

Oldukça eski bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkan SumoPaint aslında Windows ve Linux platformlarında kullanılabilecek ücretli uygulama versiyonlarıyla biliniyor. Fakat bu uygulamaların yanı sıra internet üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bir sürümü de yer alıyor.

                Photopea

Kullanmış olduğu HTML 5 alt yapısı sayesinde internet tarayıcınız üzerinde çoğunlukla hiçbir problemle karşılaşmadan rahat bir kullanım sunacak olan Photopea, Flash Player gibi geçmişte kalmış altyapılara ihtiyaç duymaması nedeni ile birçok rakibinin önüne geçmeyi başarıyor. Adobe Photoshop uygulaması yerine tercih edebileceğiniz en iyi alternatiflerden birisi desek sanırım yanlış olmaz.

                Fotor

Oldukça basit, kullanışlı bir arayüz sunan Fotor, kullanıcı dostu yapısı nedeniyle birçok kişinin ilk tercihi haline gelmeyi başarmış durumda. Sunmuş olduğu fotoğraf düzenleme özellikleri neredeyse profesyonel bir uygulama ile yarışacak derecede iyi olan internet sitesi fotoğraf düzenlemek isteyenlerin son zamanlarda gözdesi haline gelmiş durumda.

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz Adobe Photoshop alternatif sitelere ek olarak kullanabileceğiniz ücretsiz fotomontaj yapma siteleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Bir önceki yazımız olan Photoshopta Saç Rengi Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı