1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

PhotoScape Nedir? PhotoScape Nasıl Kullanılır?

PhotoScape Nedir? PhotoScape Nasıl Kullanılır?
PhotoScape Nedir? PhotoScape Nasıl Kullanılır?
0

PhotoScape nedir? PhotoScape nasıl kullanılır? Çekmiş olduğunuz fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yaparak onların daha iyi bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Fotoğraflar üzerinde daha detaylı bir şekilde düzenleme işlemi yapmak istiyorsanız bilgisayarlarınız da kullanabileceğiniz programlar ile yapmak daha iyidir. Eğer sizde fotoğraflar düzenleme yapmak istiyorsunuz ve bunu bilgisayar üzerinden yapacaksınız PhotoScape programını kullanabilirsiniz. PhotoScape ücretsiz bir programdır ve kolayca düzenlemeler yapmamızı sağlamaktadır.

PhotoScape

PhotoScape fotoğraf düzenleme programı Windows 7 ve üzeri bilgisayar işlemcilerinde rahatlık kullanılan bir programdır. Kolay kullanımı sayesinde tüm fotoğraflarınıza üzerinde düzenleme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ücretli olan düzenleme programlarıyla birebir aynı özellikleri ücretsiz olarak bu işlerle amatör ve profesyonel olarak uğraşan herkese sunmaktadır.

PhotoScape programı kullanımı basit olmasıyla birlikte Türkçe dil desteğinin bulunmasından dolayı da daha da kolay bir kullanım sunmaktadır. Türkçe dil seçeneği sayesinde daha anlaşılır olarak tüm işlemleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

PhotoScape İndir

Fotoğraflarınız üzerinden birçok düzenleme yapılabilmektedir. PhotoScape programı ile fotoğraflarınız üzerinde fotoğraf kırpmadan tutun, yeniden boyutlandırma, efektler ve filtreler, döndürme, kontrast ve daha birçok özelliği ekleyebilirsiniz. PhotoScape öne çıkan bazı özellikleri;

Görüntüleyici: Galerinizdeki fotoğraflarla ile slayt hazırlayabilirsiniz.

Düzenleyici: Tüm işlemleri yapabileceğiniz araçların yer aldığı bölümdür.

Toplu düzenleyici: Toplu şekilde fotoğrafların düzenlemesine yardımcı olur.

Birleştirme: İki ya da daha fazla fotoğrafın dikey veya yatay olarak birleştirilmesini sağlar.

Animasyonlu GIF: Birden fazla fotoğrafı kullanarak tek fotoğraf karesi oluşturun.

Ayırıcı: Bir fotoğrafı birkaç parçaya bölün.

Renk Seçici: Resimleri yakınlaştırın, arayın ve bir renk seçin.

Yeniden Adlandırma: Fotoğraf dosyalarının adlarını değiştirme.

RAW Dönüştürücü: RAW modunda çekilmiş olan fotoğraf dosyalarını JPG formatına çevirmeye yardımcı olur.

PhotoScape Nasıl Kullanılır?

PhotoScape Nasıl Kullanılır?

PhotoScape programını ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirdiğiniz zaman uygulama içerisine giriş yaptığınız anda kullanım olmadan önce karşınıza bir sayfa gelmektedir. Gelen sayfada bazı seçenekler bulunacaktır. Bu seçeneklerden istediğiniz tercih ederek programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlemi geçmeniz birlikte program içerisinde istediğiniz fotoğrafları açarak düzenleyici üzerinde yer alan tüm özellikleri kullanarak fotoğraflarınız üzerinden düzenlemeler yaparak ortaya yeni görüntüler çıkartabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir