1. Anasayfa
  2. Fotomontaj

YouTube Channel Art Kit ve Tasarım Araçları

YouTube Channel Art Kit ve Tasarım Araçları
YouTube Channel Art Kit ve Tasarım Araçları
0

YouTube kanallarının tasarımında çeşitli araçlar kullanılır. YouTube channel art kit kanalınızın göze çarpan ilk öğesidir. Yeni abonelerin ilgisini çekmek için bu araç büyük avantajlar sağlar.

İşletmeler, YouTube channel art hazırlarken genellikle işletmelerinin logosu ve renkleri ile aynı olmasını tercih ederler. Ancak, kişisel YouTube kanalınız için kendi fotoğrafınızı dahi kullanabilirsiniz. Herhangi bir seminer veya etkinlik için geçici YouTube channel art tasarımları yapabilirsiniz. YouTube channel art hazırlarken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

  1. Bannerın bütün cihazlarda mükemmel ve doğal bir şekilde görünmesi için subtle arka plan resimleri kullanın.
  2. Kanalınızın simgesi ve sosyal paylaşım bağlantılarının dikkat çekmesini sağlayın.
  3. YouTube tarafından önerilen boyutlarda ve kaliteli görüntüler kullanın.
  4. YouTube channel art için sade ve kolay anlaşılır tasarımlar tercih edin.
  5. Kanalınızın markalaşması için modern ve orijinal görseller tasarlayın.

YouTube Neon Banner

Banner, yazı ve grafiklerden oluşan ilgi çekici bir reklam aracıdır. Bu yüzden, dikkat çekici bir YouTube neon banner oluşturmak için benzersiz yazı ve grafiklerden oluşan görseler kullanmalısınız. YouTube neon banner tasarımları sizin veya markanızın özelliklerini yansıtmalıdır. Özellikle renk seçiminde bu durumu mutlaka dikkate almalısınız. Son olarak, bütün cihazlara uyumlu görseller kullanmaya özen göstermelisiniz.

YouTube End Card (Outro)

YouTube end card (Outro) YouTube videolarının sonunda bulunan bir grafik türüdür. Bu grafik izleyicileri daha fazla içerik seyretmeye teşvik eder. End cards izleyicilere sonraki içeriği veya daha fazlasını önererek kanalınızın ve markanızın görünürlüğünü artırabilir. Bunları kendiniz oluşturabilir ve tam ekran halinde görünmelerini sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan, YouTube platformunda yer alan end cards özelliğini de tercih edebilirsiniz. Bu özellik YouTube ekranında yer alan “i” simgesi yardımıyla izleyicilere çeşitli öneriler sunmanızı sağlar.

YouTube Neon Design Template

YouTube neon design template grafik ve web tasarım alanında önemli trendlerden biridir. Koyu arka plan üzerinde canlı neon renkler kullanarak özgün bir tasarım elde edebilirsiniz. Neon design posterler, el ilanları ve basılı reklam kampanyalarının yanı sıra YouTube üzerinde de etkileyici sonuçlar ortaya çıkarabilir. YouTube neon design template kullanarak kanalınızın ve işletmenizin daha ciddi ve ilgi çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

YouTube içeriklerinin yukarıdaki araçlar yardımıyla görsel açıdan zenginleştirilmesi ve daha çok izleyiciye ulaşması sağlanabilir. Ayrıca, bu araçları masaüstü ve mobil uyumlu bir şekilde tasarlayarak kullanıcı dostu bir YouTube kanalı elde edilebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir