PicsArt Nedir? Nasıl Kullanılır? Efektleri ve Araçları
Fotomontaj

PicsArt Nedir? Nasıl Kullanılır? Efektleri ve Araçları

PicsArt nedir? Nasıl kullanılır? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullandığımız akıllı telefonların sahip oldukları kameralar adeta profesyonel fotoğraf makinelerindeki olduğu gibi kaliteli olarak fotoğraf çekmemize olanak sağlıyor. Bununla birlikte hem IOS hem de Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarımızda çektiğimiz fotoğraflar üzerinden değişiklik, düzenleme işlemleri yapabilme adına PicsArt uygulaması içerisinde bulundurduğu özellikler ile en iyi şekilde hizmet sağlıyor.

PicsArt da Hangi Efektler Mevcut?

Çektiğimiz fotoğraf üzerinden telefonunuza indirmiş olduğunuz PicsArt uygulaması ile içerisinde bulunan özelliklerden yararlanarak düzenleme yapabilirsiniz ve fotoğraf görüntüsünü, rengini değiştirebilirsiniz. PicsArt uygulaması kullanıcılarına birçok efekt seçeneği sunmaktadır. Bunlara örnek olarak pastel boya, sulu boya veya guaj boya ile boyama efekti verebiliriz.

Ayrıca fotoğrafınız üzerinde istediğiniz bölümü bulanıklaştırabilir ya da mozaikleyebilirsiniz. Fotoğrafınızı otomatik olarak HDR şeklinde de olmasını ayarlayabilirsiniz. Çeşitli ışık ayarları fotoğraf üstünde ışık ayarı yapabilirsiniz.

PicsArt Nasıl Kullanılır?
PicsArt Nasıl Kullanılır?

PicsArt da Hangi Araçlar Mevcut?

Çoğu kişi fotoğraflarını üzerinde bulunan kötü yerleri ya da istemediği yerleri yok etmek için kırpma işlemi uygular bu işlem birçok uygulamada olduğu PicsArt uygulaması içerisinde de mevcut ama diğer uygulamalara göre farklı kırpma işlemlerine sahiptir. PicsArt uygulaması ile kırpma işlemi yapmak istediğiniz de karşınıza çıkan seçenekler standart, serbest kırpma, görüntü kırpma ve elle çizerek kırpma gibi seçenekleri tercih ederek yapabilirsiniz. Ya da bu işlemi geometrik şekiller ile yapabilirsiniz.

Fotoğraf üzerine farklı yazı fontları ile yazı ekleyebilir ve yazıları renklendirebilirsiniz. Birçok fotoğrafı bir araya getirip kolaj yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz fotoğrafı çerçeve içine alabilirsiniz. Renk klonlama işlemi de yapabilirsiniz.

PicsArt
PicsArt

Oldukça işlevsel uygulama olan PicsArt’a web sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Hem uygulama hem de web sitesi üzerinden online fotoğraf düzenleme imkanı sunan PicsArt ile ilgili soru ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fotoğrafta Montaj Teknikleri Nelerdir? Montaj Nedir? başlıklı makalemizde Fotoğrafta Montaj Teknikleri, Montaj ve Montaj Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı