Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları

Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları

Fotoğraf çekmenin püf noktaları nelerdir? Evet arkadaşlar bizi tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Sizlere bu yazımız da nasıl güzel fotoğraf çekilir nasıl fotojenik olunur? Gibi konular da yardımcı olmayı planlıyorum.

Öncelikle arkadaşlar fotoğraf çekerken bizim için zaman kavramı çok önemlidir. Zaman neden önemlidir? Çünkü zaman demek fotoğrafçılıkta aynı zaman da ışık demektir. Işık fotoğraf çekerken en ihtiyaç duyduğumuz olaydır. O yüzden fotoğraf çekerken gün doğumu veya gün batımını tercih edelim. Bunun nedeni ise ışık oranı fazla değildir. Işık konusunu hallettiğimizi düşünerek diğer bir unsur olan anı yakalamak.

Fotoğraf Çekme

En güzel fotoğraf habersiz olan fotoğraflardır. Haberim yokmuş gibi çek kanka ? ? bu anı yakalamak aslında oldukça basit bir olay. Örneğin yürürken sağa sola bakarken veya daha çok tercih edilen bir yöntem daha var video çekmek evet evet yanlış duymadın sevgili dostum. Video kaydını açarak çeşitli pozlar ver yani doğal hareketler yap daha sonra ekran görüntüsü alıp güzel bir fotoğraf elde edebilirsin bana kalırsa ?

Bunları yaptıktan sonra ufak tefek ayrıntılarımız da var onlardan da bahsetmek gerekirse odak tuşu. Fotoğrafı mutlaka odaklayın bulanık bir görüntü oluşmayacaktır. Çekmek istediğiniz objeyi genelde ortalayın. Bu çekmek istediğiniz şeye de bağlı ama genel olarak objeyi ortalayın. Fotoğrafı dikey çekerseniz sosyal platformlar da daha fazla etkisini gösterecektir. Veeeeee shop muhabbetini unutmayalım renklerle oynamak çok önemli gölge detayları kontrast parlaklık keskinlik bunlarla kesinlikle oynayın ben Retro tarzları daha çok beğeniyorum eskitme daha bir havalı oluyor güzel fotoğraf çekmek için elbette kameramızda çok önemli bunun içine biraz da maddiyat giriyor tabi ki ☹

Sizlere bu yazımda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana değerli okurum beni tercih ettiğin için teşekkür ediyorum… Gülümse çekiyorum peyniiiiiiiir ? ?

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık