1. Anasayfa
  2. Basit photoshop yapımı

Photoshop ile en kısa yoldan sivilce silme

Photoshop ile en kısa yoldan sivilce silme
0

Zaman zaman yüzümüzdeki sivilceler başımıza büyük dert olmaktadırlar. Güzel çıktığımız fotoğrafları yüzümüzde olan sivilceler yüzünden paylaşamadığımız durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. En kısa yoldan sivilceleri nasıl temizlerim? diye düşünüyorsanız bu paylaşımımız ile Photoshop cs6 ‘da sivilce silmenin ve temizlemenin ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.Aşağıdaki görsellerini incelemenizi ve kısa videoyu izlemenizi önerir takıldığınız noktalarda yardım istemenizi isteriz.

 

Öncelikle sivilce temizliği yapacağımız dosyayı photoshop üzerinden açıyoruz.

1- Kullanacağımız aracın Spot Healing Brush Tool olacaktır. Bu araç ile tek tıklama ile vücudumuzdaki sivilce, iz gibi istenmeyen görüntülerden kurtulabileceğiz. Aracın temel mantığı dokulama mantığı ile çalışıyor olmasıdır. Bu sebeple uygulayacağımız alan tam olarak hedef alanımız olmalı ve fırça büyüklüğümüz buna göre ayarlanmalıdır. Aksi durumda gerçekleştireceğimiz işlemlerde yüzün doğal görüntüsünü kaybedecek kopyalanan dokuların birbiri üstüne bindiği görülecektir.

 

2- Aracımızı seçtikten sonra photoshop üzerinde boş bulduğumuz biz alana sağ tıklayarak fırçamızın büyüklüğünü ayarlayacağız. Burada en hassas olan kısım 2 numaralı ok ile gösterdiğimiz “Size” yani boyut kısmıdır. Fırçanın boyutu hedef olarak göreceğimiz sivilce, leke gibi doku ile aynı boyutta olmalıdır. Bu şekilde daha net görüntüler elde edebilecek ve lekelerden daha kesin kurtulacağız.

3- Fırça boyutunu ayarladıktan sonra tek yapmamız gereken mousenin sol tuşu ile hedef bölgeye tıklamak. Photoshop otomatik olarak sivilcelerin temizlik işlemini gerçekleştirecektir.

Son aşamada yaptığımız temizlik işlemini kesin bir şekilde görüyoruz. Dokulama mantığı ile çalıştığı için sadece sivilce değil; sakal, leke, kaş, bıyık gibi düzeltilebilecek olan diğer dokularda da kullanılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir