1. Anasayfa
  2. Animasyon

Pivot Animator – Çöp Adam Animasyon Programı

Pivot Animator – Çöp Adam Animasyon Programı
Pivot Animator - Çöp Adam Animasyon Programı
0

Animasyon programları içerisinde en basit programlardan biri olan pivot animasyon programı, pratik bir şekilde animasyon hazırlama imkanı sunmaktadır. Program içerisinde hazır çöpten adam figürleri çok kolay bir şekilde hareket ettirilebilir. Öncelikle Pivot animator indir arama seçeneği ile programı kurmanız gerekir.

Çöp Adam Animasyon Programı

Bu programda kendi resimlerinizi de animasyona dönüştürebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Windows Paint programı yeterlidir. Çizimlerinizin arka fonunun beyaz olması çok önemlidir.

Türkiye’de bir zamanlar ilk okunda Cin Ali serisi okutulurdu. Bu programda bütün figürler Cin Ali serisindeki gibidir. Programın Pivot animasyon programı indir Türkçe versiyonu bulunuyor.

Pivot Animator Nasıl Kullanılır?

Programı açtığınız zaman ilk aşamada karşınıza sayfanın tam ortasında bir çöpten adam sizi karşılıyor. Eklem yerlerindeki kırmızı noktaları kullanarak bu çöpten adama istediğiniz hareketi yaptırabilirsiniz. İstediğiniz hareketi yaptırdıktan sonra ‘kare ekle’ kısmına basın. Daha sonra ikinci hareketi harekete uyguladıktan sonra tekrar ‘kare ekle’ tuşuna basın. Bu şekilde on veya on beş kare ekleyin ve ‘oynat’ tuşuna basın. Pivot animasyon programı kullanımı çok pratiktir.

İstediğiniz sayıda çöp adam oluşturmak için ‘figür ekle’ kısmını tıklayın. Tıklama sayınıza göre sayfa da çöp adam oluşacaktır. Çöp adamlar üst üste oluşur bu nedenle tıklama sonrası ortadaki çöp adamın orta kısmındaki kırmızı noktayı tutup kenara çekin. Bu şekilde çöp adam sayısını çoğalta bilirsiniz. Figür silmek için maus ile figürün üzerindeki noktayı tıklayın daha sonra sol kısımdaki kırmızı çarpı işaretini tıklayın.

Çöp adam figürünün şeklini de istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bacakları ve kolları kalınlaştırıp inceltebilirsiniz. Kafasını büyütüp küçültebilirsiniz. Bunun için kalem işaretine yani figür düzenle kısmına girmeniz yeterli. Pivot animasyon programı bu yönüyle çok kolay bir programdır.

Ortala kısmı ile figürü tam ortaya getirebilirsiniz ve iki yana bakan ok işareti ile figürün yönünü değiştirebilirsiniz. Figür birleştirme işlemi ile çöp adama ekleme yapılabilir. Ayrıca figürün rengini de kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bunun için renk kısmına girmeniz yeterlidir. Figürü arkaya koyma ve öne koyma kısımlarını kullanarak, çöp adamı arka plana veya ön plana alabilirsiniz.

Figür boyutu ise sağ alt kısımda ‘kare ekle’ kısmının üzerindeki rakamları değiştirerek tayin edebilirsiniz. Figürü küçültmek için 100’den aşağı rakamları yazmanız yeterlidir. Figürü büyütmek için 100 rakamından yukarı rakamları bu bölüme yazmanız yeterlidir.

Çöp Adam Animasyon Programı

Pivot Animator Animasyon Yapımı

Bu işlem pratik ‘2d çizgi film’ yapma yöntemidir. Bu programın en güzel tarafı, pivot animasyon figürleri dışında, kendi yaptığınız resimleri ekleyerek basit bir şekilde 2d çizgi film yapma imkanı sunmasıdır. Ayrıca fotoğrafları da animasyon şeklinde oynatabilen bir programdır. Mesela bir çizdiğiniz bir köpek resmini ele alalım. Resim veya fotoğraf için kural aynıdır.

Bu resmi Windows Paint programında açalım. Çektiğiniz fotoğrafta köpeğin arka planı beyaz olsa bile köpeğin resmini kırpalım ve yeni bir dosyaya ekleyelim. Bu dosyayı kaydedelim.

Daha sonra bu resim için bir arka plan bulalım. Bu resim veya fotoğraf olabilir. Bu resim ve fotoğrafı da Windows Paint programında açalım ve kaydedelim.

Daha sonra Pivot animasyon programı içerisinde sağ süt köşede bulunan ‘dosyalar’ kısmını tıklayalım. Burada ‘arka plan yükle’ kısmına girerek daha önce arka plan için seçtiğimiz fotoğrafı tıklayalım. Karşımıza çıkan soruya evet diyelim.

Arka plan Pivot programında karşımıza çıktıktan sonra tekrar dosya kısmına girerek ‘Resim dosyası yükle’ kısmına girelim ve köpek resmini veya fotoğrafını tıklayalım. Köpek resmi arka planın üzerinde çıkacaktır.

Daha sonra köpek resminin sol alt kısmındaki kırmızı noktayı maus ile hareket ettirelim ve kare ekle tuşuna basalım. Artık animasyonumuz hazır. Bu yöntemle köpeğin başını, ayaklarını hareket ettirip konuşturabilirsiniz.

Son aşama yaptığınız animasyonu ‘gif’ veya ‘Avi’ formatında kaydetmektir. Bunun için Pivot animasyon programı dosya kısmındaki ‘Animasyon oluştur’ kısmına girip istediğiniz formatı seçerek kaydetmektir. Ayrıca videonun kalitesini de artırabilirsiniz. Animasyonunuz sessiz olacaktır. Animasyona ses eklemek için Video Marker programı gereklidir. Avi formatı ile kaydettikten sonra Photo Stage Slide Show gibi video programları kullanarak animasyonunuza ses ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Lto Coin Yorum

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir