Adobe Premiere Pro Slow Motion Yapmak
Adobe Premiere Pro Slow Motion Yapmak
0

Adobe Premiere Pro Slow Motion Yapmak hakkında detaylar yazımızda. Çekmiş olduğumuz eğlenceli videolar bazen Slow motion özelliği kullanımı sayesinde daha eğlenceli bir hal almaktadır. Slow motion nedir diye soracak olursanız; Slow motion çekilen videoların birkaç hızda yavaşlatarak gösterilmesini sağlayan özelliktir.

Slow Motion Nasıl Yapılır?

Slow motion kullanarak videolar normal çekimdekinden ayrı bir görüntüye ve ayrı bir hikayeye, kurguya sahip olabilir. Slow motion ile videoya farklı havalar katabilirsiniz.

Saniyede 120 kare çekilmiş bir videoyu, saniyede 24 kare olacak şekilde oynatırsanız videonun tamamlanması 5 saniye olacaktır. Bu da slow motion, yani ağır çekilmiş bir görüntü gibi görünecektir. Yüzde olarak en çok ne kadara kadar küçültebileceğinizi öğrenmek isterseniz bu formülü kullanabilirsiniz. 24 fps x 100 / 120 fps = 20%

Slow motion yani yavaş çekim özelliği kullanmakta olduğumuz iPhone, Samsung, Xiaomi veya Huawei marka telefonlarda bulunmaktadır. Profesyonel fotoğraf makinelerimizde de yavaş çekim özelliği vardır. Slow motion modunu kullanarak videolarımızı daha eğlenceli bir hale getirebiliriz.

Kullanmakta olduğumuz akıllı telefonlar ya da profesyonel makinelerde bulunan Slow motion özelliğini bazı programlar üzerinden de videolarımıza ekleyebiliriz.

Adobe Premiere Pro Slow Motion Yapma

Eğer sizde videolarınıza sonra da Slow motion özelliğini katmak istiyorsanız Adobe Premiere programını kullanabilirsiniz.

Programa yavaş çekimi eklemek istediğiniz videoyu yükleyerek işleme başlayabilirsiniz.

Daha sonra uygulama içerisinde videoya sağ tıklayarak karşınıza çıkan seçenekler arasından Modify > Interpret Footage seçeneğini seçin.

Bu işlemden sonra Assume this frame rate seçeneğini sequence’ınıza göre ayarlayın ve videonuzun sahip olduğu kare sayısına göre ayar yapın.

Tüm işlemleri yaptığınız zaman videonun slow motion olarak oynatıldığını göreceksiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir