1. Anasayfa
  2. Photoshop genel

Photoshop CS6’da PNG Nasıl Yapılır?

Photoshop CS6’da PNG Nasıl Yapılır?
0

Fotoğraflarınızın arka planında yer alan görüntüler tüm büyüyü bozmaya yetiyor ve canınızı bir hayli sıkıyorsa artık bunu dert etmenizin bir anlamı yok. Teknolojinin hızla gelişmesi ve fotoğraf düzenleme programlarının çığır açan özellikler sunmasıyla birlikte basit birkaç işlemle birlikte fotoğrafınız arka planında yer alan tüm alanları şeffaf hale getirerek ortadan kaldırabilirsiniz geriye sadece belirlemiş olduğunuz alanlar kalır. İşte bu işlemi nasıl yaparım diye merak ediyorsanız Photoshop burada yardımınıza koşacaktır. Adobe Photoshop CS6’da PNG nasıl yapılır en ince ayrıntısıyla bu yazımızda.

Adobe Photoshop ile Arka Plan Silme

Adobe Photoshop ile arka plan silme işlemini nasıl yapacağınıza dair bir arkadaşımızın hazırlamış olduğu videoda, örnek bir fotoğraf üzerinden çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Arkadaşımız bu örnek fotoğraf üzerinde yürüttüğü çalışmanın adımlarını tek tek sizlerle paylaşarak Photoshop CS&’da PNG nasıl yapılır öğretiyor. Belirli bir fotoğraf üzerinden yalnızca bir kişiyi, sadece yüzünüzü ya da belirli bir nesneyi bu anlatım sayesinde kolaylıkla belirleyecek ve arka plandan ayırmayı başaracaksınız.

Ayrıca bu yöntem sayesinde yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Resimler üzerinden arkadaşlarınızın komik yüz ifadelerini görmeniz halinde bu resimden yüzünü kırparak arka plandan ayırabilir, PNG formatında kaydederek arkadaşlarınızla paylaşarak onu biraz sinirlendirebilirsiniz. İsterseniz lafı fazla uzatmadan nasıl yapacağınızı anlatan videomuza geçelim, unutmadan aklınıza takılanları yorum olarak yazmayı sakın unutmayın. Ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için her zaman burada olacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir